Patrycja Mrożewska

radca prawny

patrycja.mrozewska@firmaprawnicza.pl

Po ukończeniu aplikacji radcowskiej w 2020 r. i złożonym egzaminie radcowskim w 2021 r. uzyskała wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Studia prawnicze ukończyła w 2017 r., broniąc pracę magisterską w Katedrze Prawa Karnego pod kierunkiem prof. dr hab. Agnieszki Liszewskiej pt. ?Odpowiedzialność karna lekarza za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu?. W okresie studiów aktywnie działała w Studenckim Punkcie Informacji Prawnej Klinika Prawa. Odbyła szkolenie z zakresu prowadzenia mediacji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Nagradzana Stypendium Rektora Uniwersytetu Łódzkiego.

W trakcie studiów oraz po ich ukończeniu zdobywała doświadczenie zawodowe w kancelariach prawnych, gdzie poszerzała wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz prawa administracyjnego. W codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim obsługą prawną przedsiębiorców.

Włada językiem angielskim.

W czasie wolnym realizuje swoje pasje związane z podróżami, literaturą i jazdą na nartach